6824 Nasıl Ödenir?

Genel Sağlık Sigortası bir diğer adıyla GSS ülkemizdeki insanların bütününün herhangi bir sağlık sorunu anında sağlık hizmetlerinden yararlanmaları için oluşturulan hizmetin adıdır. İnsanlar için bir nevi sigortadır desek de yanlış söylememiş oluruz. 18 yaşını geçen her bireyin GSS sistemine kaydı otomatik olarak alınmaktadır ve 18 yaşın altındaki her birey de GSS kapsamındadır ve primleri devlet tarafından ödenmektedir. Banka sandıkları mensupları, tutuklu bulunan mahkumlar ve başka ülkelerden sağlık hizmeti alma hakkı olan bireyşer dışında her birey GSS kapsamına alınmış bulunmaktadır.

Genel sağlık sigortasını için ilk önce vatandaşların gelir testi yapılıyor ve bağlı olduğu sosyal güvence kurumunun olup olmamasına göre prim ödeyip ödemeyeceği kararlaştırıyor.

GSS borçları artık 6824 sayılı kanun ile yasa haline gelmiştir ve vatandaşların bu primleri ödemesi zorunlu hale gelmiştir.

6824 Nasıl Ödenir?

Genel Sağlık Sigortası borcu ülkemizde 5 milyon insanı kapsamaktadır ve 5 milyon kişinin borçlarını düzenli olarak ödemesi gerekmektedir. Devlet vatandaşların borçlarını aylık 53.32 TL’ ye sabitlemiştir ve 2017 den beri ödenmeyen borçların gecikme faizlerini silmiştir.

GSS 6824 ödemelerini vatandaşlar T.C kimlik numaralarıyla birlikte Ziraat Bankası şubeleri, PTT şubeleri ve Vakıfbank şubelerinden kolaylıkla yapabilmektedirler.

Ayrıca vatandaşlar e-devlet üzerinden de online olarak GSS 6824 ödemelerini yapabilmektedirler. Fakat e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden e-devlet şifresi almanız gerekmektedir.

SGK tarafından e-devlet üzerinden sunulan hizmet sayesinde kolaylıkla GSS 6824 borcunuzu öğrenebilirsiniz.,

Kaynak: https://jwoox.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle